26. 10. 2019 Mistrovství ČR ve foxoringu v rámci trojboje

Lesy kousek od Kosti s centrem soutěže v Dobšíně hostily Mistrovství ČR ve foxoringu uspořádané naším oddílem. Účastníci mistrovství mohli následně pokračovat krátkou tratí v pásmu 2 m a orientačním během a tím soutěžit
o umístění v celém trojboji. Povinností bylo začít foxoringem, další pořadí disciplín bylo libovolné.

12. až 13. 10. 2019 Pohár přátelství

Šestice závodníků FTU vyrazila běhat do okolí Písku. Náročný terén a velké množství kilometrů charakterizují letošní ročník Poháru přátelství.

3. místo v pásmu 3,5 MHz – kategorie M16 – Jakub Mertlík

5. 10. 2019 Krajský přebor Libereckého kraje (ELB)

Vytrvalý déšť neodradil několik nadšenců, kteří se setkali na svahu Ještědu, aby se vydali na krátkou trať v pásmu
3,5 MHz. Z našeho oddílu vyrazili dva závodníci kategorie M12 a jeden dospělák.

Výsledky.

2. 10. 2019 Místní přebor FTU (Šetřilovsko)

Uplakaný den na chvíli přerušil déšť a umožnil nám v parku na Šetřilovsku a v přilehlém lese uspořádat místní přebor v pásmu 2 m.

28. až 29. 9. 2019 Mistrovství ČR na klasických tratích Hradec Králové (FPA)

Rovinatý terén v okolí Hradce Králové si vybral oddíl z Pardubic pro uspořádání mistrovství ČR. Chybějící kopce byly nahrazeny větší délkou tratí a místy horším měřením dvoumetru.

Skrvnou na jinak pěkných závodech bylo ne zcela šťastné umístění majáku a cíle nedělního závodu. Bohužel někteří závodníci místo prodírání křovím koridor v půlce podlezli, což vedlo k jejich diskvalifikaci. Škoda. Náš David Zajger mohl obsadit druhé místo v kategorii M12.

1. místo v pásmu 3,5 MHz – kategorie M20 – Jakub Oma
3. místo v pásmu 144 MHz – kategorie D60 – Jana Omová
3. místo v pásmu 144 MHz – kategorie M20 – Jakub Oma
3. místo v pásmu 3,5 MHz – kategorie D60 – Jana Omová
3. místo v pásmu 3,5 MHz – kategorie D12 – Barbora Novotná

18. 9. 2019 Místní přebor FTU (Malý Rohozec)

Řady závodníku rozšířili kamarádi z Liberce a Prahy. Počasí nejprve vyhrožovalo, ale na konec nám přálo. Závody se vydařily a těšíme se na další.

12. 6. 2019 Místní přebor FTU

Horké počasí v kombinaci s četnými zdravotními problémy omezily počet účastníků místního přeboru.

7. až 9. 6. 2019 Bílovické krpály – NŽ v pásmu 144 MHz i v pásmu 3,5 MHz

Bílovice nad Svitavou se letos přestěhovaly poblíž obce Číměř u Jindřichova Hradce. Ani krpály nedosahovaly očekávané výšky.

1. místo v pásmu 3,5 MHz – kategorie D14 – Barbora Novotná
2. místo v pásmu 144 MHz – kategorie D60 – Jana Omová

25. až 26. 5. 2019 – MČR KT 80m, MČR sprint, NŽ klasika 2m (DCH)

Františkovy Lázně a blízké okolí se staly dějištěm tří etap závodů 1. stupně. V sobotu dopoledne se běžela (delší) krátká trať v pásmu 3,5 MHz, odpoledne pak přímo v lázeňském parku byl postaven sprint. Neděla byla vyhrazena pro (dlouhou) klasiku v pásmu 144 MHz.

Výsledky.

18. 5. 2019 – Krajský přebor Královéhradeckého kraje (VČO – FCS)

Výsledky.

8. 5. 2019 – Krajský přebor Pardubického kraje (VČO – FCL)

Ideální běžecké počasí, promyšlené tratě a přátelsky umístěné lampióny chrakterizují letošní krajský přebor uspořádaný oddílem FCL.

Výsledky.

4. 5. 2019 Krajský přebor Libereckého kraje (VČO – FTU)

V lesích v okolí Horní Rokyté jsme uspořádali krajský přebor v pásmu 3,5 MHz. Pro kategorie MD7–9 byla připravena trať v pásmu 144 MHz. Přibližně 40 závodníků přijelo z Pardubic, Liberce, Broumova, Kamýku n. V. a samozřejmě běhali i členové našeho oddílu. Podmračené počasí připravilo příjemnou teplotu na běhání. Drobný déšť urychlil závěrečné vyhlášení výsledků.

27. až 28. 4. 2019 Hrčavský vlk – NŽ klasika 80 m, MČR KT 2 m, NŽ sprint

Zatím nejnáročnější závody 1. stupně letošní sezóny hostil Písek u Jablunkova. Slovenští stavitelé využili horský terén Beskyd. V sobotu se běžela krátká trať v pásmu 144 MHz, odpoledne následoval osmdesátkový sprint. Chladná a deštivá neděle byla určena pro klasickou trať v pásmu 3,5 MHz.